hero background

Blog

Porady

5 sposobów na szybki zastrzyk energii

Wrzesień 6, 2017, Author: admin

Kiedyś często miałem problemy z motywacją i zebraniem sił do zrobienia niektórych rzeczy. Jednak bardzo szkodziło to mojej pracy i musiałem znaleźć sposób na natychmiastowy zastrzyk energii.

W internecie aż roi się od różnych porad, jednak jak się domyślasz wiele z nich to tylko wymysł, którego nikt nie przetestował. Często okazuje się że sposoby te w ogóle nie działają.

Dlatego postanowiłem przetestować prawie 70 dostępnych w internecie sposobów na szybki zastrzyk energii i zebrałem 5, które na mnie świetnie działają.

  1. Przemyj twarz zimną wodą

Przemyj twarz żeby zwiększyć poziom energii

Też myślałem, że to na pewno nie zadziała, także nie myśl, że jesteś jedyny 😉 Jednak chwilę po sprawdzeniu tej metody wiedziałem, że będzie jedną z moich ulubionych.

Przede wszystkim zajmuje mało czasu i nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. Wystarczy pójść do toalety lub kuchni, odkręcić wodę, porządnie przemyć twarz i gotowe.

Babcia zawsze mówiła, że najprostsze sposoby są najskuteczniejsze 😉

  1. Kofeinowa drzemka

Zanim nie zacząłem testować sposobów na pobudzenie, nigdy nie słyszałem o czymś takim. Dlatego z tym większym zainteresowaniem wziąłem się za sprawdzanie działania.

Polega ona na wypiciu napoju z kofeiną (kawa, energetyk itp.), a następnie na ucięciu sobie kilkunastominutowej drzemki.

Wierzcie lub nie, ale człowiek wstaje po tym jak po przespanej nocy! Jak tylko mam możliwość skorzystania z tej metody, wtedy chętnie ją stosuję.

Minusem jest to, że musisz mieć w pobliżu łóżko i odrobinę czasu. Ale jeśli musisz popracować wieczorem, a słaniasz się na nogach to ta metoda jest idealna.

  1. Spacer

Wiem, że ta metoda na jednych działa pobudzająco, a na innych wręcz przeciwnie, ale dla mnie jest to zawsze duży zastrzyk energii.

Wyjście na 10-15 minut spaceru na świeżym powietrzu potrafi postawić na nogi prawie jak kofeinowa drzemka. Myślałem nawet o połączeniu tych dwóch sposobów, ale po spacerze ciężko mi zasnąć 😉

Świeże powietrze śmiało mogę polecić jako zastrzyk energetyczny numer 3.

  1. Żucie gumy

Kolejna niepozorna czynność, która pozwala zwiększyć poziom energii. Sam się zdziwiłem, że działa.

Jedynym minusem jest to, że całkowity czas działania tej metody to w moim przypadku maksymalnie 30 minut. Ale jeśli muszę się mocno skoncentrować i taki czas wystarczy mi na wykonanie zadania, to chętnie korzystam z tej metody.

Teoretycznie nie ma znaczenia jakiego smaku gumy używasz, ale na mnie najlepiej działa miętowa lub czarna porzeczka.

  1. Kilka głębokich oddechów

głęboki oddech

Ostatni sposób jest równie prosty jak cztery poprzednie. Kilka głębokich wdechów w momencie odpływu sił, nie raz pobudziło mnie do dalszej pracy.

Dopływ powietrza poprawia pracę naszego mózgu, a dzięki temu zyskujemy dodatkową energię do działania.

  1. Coś całkiem innego

Wiem, że miało być tylko 5 sposobów, ale na koniec mam bonus. Coś o czym do niedawna w ogóle nie wiedziałem, a teraz sam oferuję moim klientom.

Chodzi o kroplówkę witaminową. Jest to produkt dopiero od niedawna dostępny na naszym rynku, a przez to mało znany.

Witaminy i minerały zawarte w takiej kroplówce trafiają bezpośrednio do krwi, a dzięki temu działają praktycznie od razu. Sam po przetestowaniu byłem tak zachwycony działaniem, że postanowiłem oferować takie kroplówki.

„Zastrzyk energii” dzięki swojemu składowi postawi was natychmiast na nogi, a przy okazji oczyści organizm i zwiększy odporność.

Jeśli chcecie się przekonać na własnej skórze jak działają kroplówki to zapraszam